video & film

صفحه اصلي

كتاب‌هاي كوه‌نوردي

كتاب‌هاي عكاسي

كتاب‌هاي تصويربرداري

كتاب‌هاي پي دي اف

مقدمه ابزار سنگ‌نوردی

مقاله‌ها

بچه‌های بلوچ

خريد پستي

درباره اين سايت و تماس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دنياي واقعي ويديو ديجيتال

نوشته : پيت شينر، جرالد اورت جونز، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت همراه با دي وي دي20000 تومان

اين كتاب با بحث در مورد اهميت ويديو ديجيتال در دنياي امروزي  در جهت دموكراتيزه كردن جامعه شروع مي‌شود و سپس مولفين به بحث در فعاليت‌هاي مختلفي كه در آنها مي‌توان از ويديو استفاده كرد مثل فيلم سازي، فيلم مستند، تهيه خبر، استفاده در تبليغات، آموزش و ساير جنبه‌ها پرداخته مي‌پردازند. در طول كتاب بحث‌هاي جامعي در مورد انواع مختلف فرمت‌هاي ديجيتال كه وجود دارند، نياز به فيلم‌نامه براي ساختن يك فيلم ويديويي، نورپردازي براي ويديو، صدابرداري سر صحنه، تداركات و برنامه ريزي براي يك پروژه ويديويي، استخدام نفرات پشت صحنه و هنرپيشه‌ها، كرايه يا خريد تجهيزات فيلم‌سازي، تدوين فيلم‌هاي گرفته شده و صداگذاري در فيلم، و توزيع و پخش فيلم‌هاي تهيه از جمله موضوعاتي هستند كه در اين كتاب مطرح مي‌شوند. نويسندگان سعي فراوان كرده‌اند تا با توضيح كامل و مفصل در مورد تكنولوژي ويديو ديجيتال، خواننده را با اين جلوه از تكنولوژي آشنا كنند تا مصرف كنندگان دستگاه‌ها بتوانند بيشترين بهره‌برداري را از دوربين‌هاي خود ببرند.براي مشاهده و آموزش بهتر اين كتاب داراي يك دي وي دي آموزشي نيز مي‌باشد كه همراه آن عرضه مي‌شود.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

آموزش فيلم‌برداري دوربين‌هاي ويديويي

نوشته : كيت بروكز، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 5000 تومان

كيت بروكز در اين كتاب ضمن شرح انواع مختلف دوربين‌هاي ويديويي و فرمت‌هاي گوناگون آن‌ها جلوه‌هاي گوناگوني را كه روي دوربين‌هاي مختلف وجود دارند شرح داده و سپس همراه با مبتديان بحث فيلم‌يرداري ويديويي را شروع و به بررسي نمونه‌هاي كار انجام شده مي‌پردازد. او در اين كتاب مسايل مختلفي مثل كادربندي، نورپردازي، صدابرداري، فيلم‌برداري به كمك استوري بورد، نماهاي مختلف، فيلم‌برداري از مراسمي مثل مسابقات و عروسي‌ها را مورد بحث و بررسي قرار مي‌دهد. يكي از مطالب مهم كه در اين كتاب مورد بحث قرار گرفته فيلم‌برداري به شيوه سكانسي و تداوم‌دار است كه او با بيان ساده خود به توصيف آن مي پردازد. كتاب داراي بحث‌هاي جانبي زيادي است كه به صورت نكته‌هاي كناري در نقاط گوناگون كتاب آمده‌اند. اين كتاب در قطع وزيري و 192 صفحه به چاپ رسيده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

كتاب كوچك درباره ويديو ديجيتال

نوشته : مايكل رابين، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 5000 تومان

مايكل رابين در اين كتاب ضمن توضيح در مورد دوربين هاي ويديو ديجيتال و فرق آنها با دوربين‌هاي آنالوگ به شرح در مورد ويژگي‌هاي اين نوع دوربين‌ها و طرز كار كردن با آنها مي‌پردازد. سپس مقداري در مورد فيلم گرفتن شرح مي‌دهد و بقيه كتاب را به آموزش در مورد چگونه سازمان‌دهي كردن برداشت‌ها و موضوع بسيار مهم تدوين كردن ويديو مي‌پردازد. اين كتاب از جهت كمك به فيلم‌برداران ويديويي كه دوست دارند اغلب كارهاي ويديو را توسط خودشان انجام بدهند، مي‌تواند بسيار مفيد واقع شود و حاوي مسايل مهمي در زمينه ويديو ديجيتال است. كتاب در قطع رقعي و 184 صفحه منتشر شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي كتاب اينجا را كليك كنيد

اصول فيلم‌برداري با دوربين‌هاي ويديو ديجيتال

نوشته : جي .او. اس. سوندسن، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 1400 تومان

كتاب اصول فيلم‌برداري با دوربين‌هاي ويديو ديجيتال توسط يك فيلم‌بردار حرفه‌اي ويديو براي علاقه‌مندان آماتور ويديو نوشته شده است. از اينرو مطالب كتاب بسيار ساده و در فصل‌هاي كوتاه نوشته شده‌اند. اين كتاب ضمن شرح در مورد تجهيزات ويديو ديجيتال و تكمه‌هاي مختلفي كه روي هر دوربين ويديو مي‌توان مشاهده كرد، در مورد روش‌هاي مختلف فيلم‌برداري، نورپردازي، صدابرداري، تدوين و نرم افزارهاي جانبي كه در تدوين ويديو استفاده مي‌شوند، مطالب مفيد و جامعي دارد و كتابي مفيد براي كساني كه مي‌خواهند كار تصوير برداري ويديويي را شروع بكنند، است. كتاب در قطع رقعي و داراي 164 صفحه مي‌باشد.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

چاپ تمام، لطفاً سفارش ندهید

اصول كارگرداني در سينما و فيلم

نوشته : استيون داگلاس كتز، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 15000 تومان

استيون داگلاس كتز در اين كتاب تلاش دارد تا اهم مطالب مورد نياز يك كارگردان را شرح دهد. اساس او براي به تصوير كشيدن تجسم، استوري بورد است كه از ابزارهاي مهم هاليوود براي ساختن فيلم است و علي‌رغم پيشرفت‌ها و دگرگوني‌هاي زياد در امر تجسم‌ كردن، اين ابزار كماكان به عنوان وسيله‌اي قوي مطرح است. او در اين كتاب مسايل مختلفي را در رابطه با تجسم كردن، طراحي توليد، ابزارهاي تجسم كردن، تركيب بندي نماها، صحنه‌پردازي نماهاي مختلف دو و چند نفره، صحنه‌پردازي نماهاي متحرك، نماهاي كرين، پن كردن و بسياري از موارد ديگر را به زباني قابل فهم براي همه توضيح مي‌دهد. بايد گفت كه داگلاس كتز خود از كارگردانان هاليوود است و با توجه به تجربه خود در امر كارگرداني اين مطالب را تاليف نموده است.اين كتاب در قطع وزيري و در 296 صفحه چاپ شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد