akasee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

آموزش نوین عکاسی

نوشته : رحيم دانايي، چاپ پنجم، قيمت : 8000 تومان

اين كتاب در حقيقت جامع‌ترين كتاب آموزش عكاسي به زبان فارسي است كه با هدف گسترده‌ كردن و تعميق اطلاعات عكاسي علاقه‌مندان اين هنر و كساني كه مي‌خواهند تازه فعاليت عكاسي خود را شروع كنند نوشته شده است. در فصل‌هاي مختلف آن مي‌توان مطالبي متنوعي درباره لوازم مختلف عكاسي مثل انواع دوربين‌ها با قطع‌هاي مختلف، لنزها، فيلم‌ها، و لوازم جانبي، همچنين فصولي درباره عكاسي با فلاش، تركيب‌بندي، كنتراست، اينترنت و عكاسي، استفاده از كامپيوتر در عكاسي و  بسياري از مطالب متنوع و مفيد ديگر را مطالعه نمود. با وجود اينكه اين كتاب براي كمك به عكاسان آماتور نوشته شده است ولي تاكنون در چندين دانشگاه به عنوان كتاب آموزشي رشته عكاسي تدريس می‌شود. اين كتاب در قطع رقعي و در 224 صفحه منتشر شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

راهنماي عملي عكاسي

نوشته : رحيم دانايي، قيمت 15000 تومان

در اين كتاب خواننده مي‌تواند اغلب بحث‌هاي مطرح در عكاسي ديجيتال را به صورت مختصر و همراه با مثال‌ها و عكس‌هايي كه در هر قسمت آورده شده‌اند مطالعه نمايد. اين كتاب عمدتاً براي آن دسته از خوانندگاني است كه تحمل مطالعات طولاني و بحث‌هاي تئوريك را ندارند و دوست دارند كه بحث يا نكته مورد علاقه خود را به صورت واضح و با ذكر مثال مشاهده كنند. بيش از 400 تصوير رنگي در اين كتاب راهنماي خوبي براي فعاليت افراد علاقه‌مند به عكاسي خواهند بود. اين كتاب به زباني ساده نوشته شده و نياز به هيچ اطلاعات مقدماتي براي آن نيست. كتاب در قطع رقعي و 128 صفحه كاغذ گلاسه و تمام رنگي است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

مرجع کامل عکاسی

تالیف : نشنال جئوگرافیک، ترجمه : رحیم دانایی، قیمت : 45000 تومان

این کتاب حاصل تجربه چند دهه فعالیت عکاس‌های نشنال جئوگرافیک است که تاثیر بسیاری در دنیای عکاسی داشته‌اند. کتاب از سه قسمت مجزا تشکیل شده است و در هر دو صفحه روبروی هم یک بحث همراه با ذکر مثال و عکس آورده شده است. بیان آن بسیار ساده و همه کسانی که حداقل اطلاعاتی در مورد عکاسی داشته باشند می‌توانند مطالب آموزنده آن‌را متوجه شوند. این کتاب در قطع وزیری و در 400 صفحه رنگی بر روی کاغذ گلاسه منتشر شده است. مطالعه آن به کلیه علاقه‌مندان عکاسی توصیه می‌شود.

 

برای مشاهده صفحات داخلی اینجا را کلیک کنید

اصول عكاسي ديجيتال

نوشته : بيل كوربت، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت : 7000 تومان

كتاب اصول عكاسي ديجيتال بحث خود را با اختلاف‌هاي بين عكاسي ديجيتال و آنالوگ شروع مي‌كند و سپس با مقايسه بين انواع دوربين‌هاي ديجيتال ادامه پيدا مي‌كند. اين كتاب بحث‌هاي جامعي درباره وسايل جانبي عكاسي و طرز استفاده آنها، از جمله فلاش دارد. در بخش‌هاي ديگر كتاب مي‌توانيد مطالعاتي در زمينه ويرايش كردن عكس‌ها با نرم افزار، نورسنجي، كيفيت نور، و تركيب‌بندي عكس‌ را مطالعه كنيد. كتاب اصول عكاسي ديجيتال منبع خوبي ايت براي كساني كه مي‌خواهند عكاسي ديجيتال را به صورت جدي شروع كنند. اين كتاب در قطع رقعي و 192 صفحه مي‌باشد

براي مشاهده صفحات داخلي كتاب اينجا را كليك كنيد

به سوي دروازه‌هاي عكاسي ديجيتال

نوشته : بن لانگ، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت همراه سي دي : 19500 تومان

اين جامع‌ترين مرجع عكاسي ديجيتال به زبان فارسي است. درباره اكثر مباحث و مطالب موجود در عكاسي ديجيتال مي‌توانيد مطالب گسترده و وسيعي در آن پيدا كنيد. حتي در زمينه تئوري عكاسي و اينكه عكاسي چيست مي‌توانيد مطالب بسياري را در آن مطالعه كنيد. بخش گسترده‌اي از اين كتاب درباره ويرايش عكس‌هاي گرفته شده ديجيتالي است كه اين كتاب راه‌هاي مختلف اصلاح عكس از طريق نرم افزار را به شما نشان مي‌دهد. در همين رابطه مسئله مديريت رنگ يا سيستم رنگ‌ها در اين كتاب به‌طور كامل مورد بحث و بررسي قرار گرفته است. نرم افزاري كه در اين كتاب مورد بحث قرار گرفته، فتوشاپ است، ولي كاملاٌ واضح است كه شما نكات مطرح شده را مي‌توانيد در نرم افزارهاي ديگر هم به كار ببريد و اجرا كنيد. كتاب همراه با يك سي دي آموزشي و عكس‌هاي كتاب به صورت رنگي است. در اين سي دي همچنين كليپ‌هاي ويديويي براي آموزش روش‌هاي ويرايش كردن همراه با توضيحات وجود دارند. اين كتاب در قطع وزيري و در 448 صفحه به چاپ رسيده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

صد و يك راه براي عكاسي بهتر

نوشته : رحيم دانايي، چاپ چهارم، قيمت : 8000 تومان

صد ويك راه براي عكاسي بهتر در حقيقت صد و يك نكته كوچك و بزرگ كه مي‌توانند در بهتر يا بدتر شدن عكس‌هاي ما موثر باشند را شرح مي‌دهد. اين كتاب در مورد نكته‌ها و اشكالات موجود هم در عكاسي ديجيتال و هم عكاسي آنالوگ بحث مي‌كند و صرفاٌ به يك شيوه عكاسي نپرداخته است. خيلي از كساني كه عكاسي مي‌كنند در كار خود حتماٌ مواجه با مشكلاتي مي‌شوند كه براي حل آنها حوصله خواندن و مطالعه متن‌ها و كتاب هاي طولاني را ندارند و خيلي علاقه‌مند هستند كه سريع به سراغ اشكال خود بروند، و اين كتاب هم براي اين گونه افراد مشكلات را در 101 نكته مختلف خلاصه كرده است. اين نكات در پنج بخش تجهيزات عكاسي و لوازم جانبي آنها، نور در عكاسي، عكاسي با فلاش، تكنيك‌هاي مختلف عكس، و مسايل و مشكلات و رفع آنها تاليف شده است. كتاب در قطع رقعي و 272 صفحه مي‌باشد.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

نورپردازي در عكاسي

نوشته : جني بيدنر، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت : 20000 تومان

جني بيدنر كه خود يكي از عكاسان معروف نيويورك و سردبير مجله‌اي هنري در اين شهر معروف است در اين كتاب با همكاري تعدادي از عكاسان همكار خود انواع پروژه‌هاي مختلف نورپردازي و طرز عكاسي و بويژه نورپردازي آن‌ها را توضيح مي‌دهد. كتاب او داراي پنج بخش است كه در بخش اول در مورد تجهيزات نورپردازي در استوديو و وسايلي كه عكاسان خود مي‌توانند درست كنند صحبت مي‌كند، سپس در بخش دوم اصول عكاسي پرتره به همراه مثال‌هاي متعددي بحث مي‌شود، بخش سوم به عكاسي صنعتي و تبليغاتي اختصاص دارد و در آن ماموريت‌هاي مختلف و پروژه‌هاي گوناگون عكاسي همراه با توضيحات آورده شده‌اند، در بخش چهارم عكاسي از كالاها و طبيعت بي‌جان كه خود مقوله مهمي در عكاسي استوديوست مورد بحث قرار گرفته است و بالاخره در فصل پنجم تكنيك‌هاي تخصصي مثل عكاسي از معماري و دكوراسيون داخلي، عكاسي از سوژه‌هاي كوچك و ماكت‌ها و عكاسي از حيوانات توضيح داده شده‌اند. اين كتاب در هر قسمت خود همراه با عكس‌هاي كاملاً رنگي و دياگرام‌هاي لازم مي‌باشد. كتاب بر روي كاغذ گلاسه و به صورت تمام رنگي و در قطع وزيري در 184 صفحه به چاپ رسيده است

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

عكاسي منظره و طبيعت

نوشته : مايكل فريمن، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت : 20000 تومان

مايكل فريمن كه تا كنون كتاب‌هاي زيادي را در زمينه عكاسي تاليف كرده است دراين كتاب تلاش دارد تا شيوه‌هاي مختلف عكاسي از طبيعت و منظره را به كمك عكاسي ديجيتال توضيح دهد. او كتاب خود را به سه بخش عمده تقسيم كرده است كه در بخش اول در مورد منظره‌هاي طبيعي بحث‌هاي جالبي را مطرح كرده است. اصول عكاسي از منظره‌هاي طبيعي تحت شرايط مختلف و به كمك ابزارهاي مختلف عكاسي در اين بخش مورد بحث قرار گرفته‌اند مطالبي مثل استفاده از لنزها، سازماندهي صحنه، زمان‌هاي مختلف عكاسي، عكاسي پانوراما و... در بخش دوم او به توضيح و آموزش عكاسي از حيات وحش پرداخته است. مسايلي مثل عكاسي از حيوانات وحشي، درندگان، پرندگان، عكاسي از دنياي زير آب و عكاسي هوايي. فصل سوم اختصاص به عكاسي از مناظر ساخته دست بشر يا شهرها دارد. مسايلي مثل عكاسي خياباني از ساختمان‌ها، بناهاي يادبود، پارك‌ها، باغ‌ها و زندگي شهري و بازارها در اين بخش بحث و توضيح داده شده‌اند. اين كتاب تمام رنگي و بر روي كاغذ گلاسه و در قطع خشتي در 144 صفحه چاپ شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد