koohnavardititle

صفحه اصلي

كتاب‌هاي كوه‌نوردي

كتاب‌هاي عكاسي

كتاب‌هاي تصويربرداري

كتاب‌هاي پي دي اف

مقدمه ابزار سنگ‌نوردی

مقاله‌ها

بچه‌های بلوچ

خريد پستي

درباره سايت و تماس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آموزش نوين كوه‌نوردي

نوشته : رحيم دانايي، قيمت 5000 تومان

كتاب آموزش نوين كوه‌نوردي براي كليه علاقه‌منداني كه مي‌خواهند كوه‌نوردي را شروع كنند و يا حتي مدتي است آن‌را شروع كرده‌اند نوشته شده تا خوانندگان بتوانند با اتكا به مطالب آن، ورزشي ايمن و لذت‌بخش را ادامه بدهند. كتاب در ده فصل تنظيم شده است كه از جمله بخش‌هاي آن مي‌توان به تهيه وسايل ضروري، تغذيه و آب در برنامه‌هاي كوه‌نوردي، وسايل ضروري برنامه‌هاي زمستاني، حركت بر روي برف و يخ، طرز حركت و مسيريابي در كوهستان، شيوه‌هاي مقابله با خطر و موارد اضطراري در برنامه‌هاي كوهستاني، سوانح، امداد و مسائل پزشكي، برنامه‌ريزي و طراحي برنامه‌هاي كوه‌نوردي، عكاسي در كوهستان، و كوه‌نوردي و محيط زيست را مي‌توان اشاره نمود. كتاب در قطع رقعي و در 184 صفحه به چاپ رسيده است. كتاب موجود چاپ چهارم است و چاپ اول آن در1380 انجام شده است. اين كتاب بسيار آسان و قابل فهم براي افراد مبتدي و تازه‌كار است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

سنگ‌نوردي از الفبا (كتاب اول و دوم)

نوشته : پر كالبرگ، ترجمه : رحيم دانايي،

قيمت كتاب اول : 5000 تومان، كتاب دوم : 2300 تومان

سنگ‌نوردي از الفبا نوشته پر كالبرگ از مربي‌هاي درجه يك سنگ‌نوردي سوئد است و ترجمه آن نيز از سوئدي صورت گرفته است. جلد اول كتاب براي افراد كاملاٌ مبتدي و كساني كه مي‌خواهند سنگ‌نوردي را شروع كنند نوشته شده است و در آن مي‌توان از جمله فصل‌هايي به نام سنگ‌نوردي چيست؟،ابزارهاي سنگ‌نوردي و طرز كار گذاشتن آن‌ها، صعود، فرود، گشايش مسير و درجه‌بندي كردن مسير را نام برد. چاپ سوم اين جلد در قطع رقعي و 144 صفحه منتشر شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي جلد اول اينجا را كليك كنيد

 

جلد دوم مطالب پيشرفته‌تري از جمله سنگ‌نوردي مصنوعي و سيستم‌هاي درحه‌بندي و ابزارهاي بيشتري را مورد بحث قرار مي‌دهد. در شروع اين كتاب فصلي مستقل به نام تاريخ تكامل سنگ‌نوردي وجود دارد كه در آن بطور مفصل به جريان تكامل سنگ‌نوردي از ابتدا تا كنون پرداخته شده است. از فصل‌هاي برجسته اين كتاب مي‌توان به امداد و نجات مصدوم، سنگ‌نوردي مصنوعي، و سيستم‌هاي مختلف درجه‌بندي مسير اشاره كرد. هر دو كتاب به زباني ساده به نگارش درآمده‌اند كه سعي شده است اين مساله در ترجمه آن نيز رعايت شود. چاپ دوم اين كتاب در قطع رقعي و 296 صفحه عرضه شده است.
براي مشاهده صفحات داخلي جلد دوم اينجا را كليك كنيد

توجه : جلد دوم چاپ تمام، لطفاً سفارش ندهید

جايي براي زنان بر روي قله آناپورنا

نوشته : آرلن بلام، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 5000 تومان

اين كتاب مهيج شرح صعودي جسورانه از سوي يك تيم كاملاً  زنانه را در سال 1978 شرح مي‌دهد كه داستاني بسيار گيرا با نثري شيوا و جذاب براي علاقه‌مندان كوه‌نوردي و بخصوص زنان است. آرلن بلام سرپرست گروه، ترتيب شكل‌گيري تيم و مراحل جمع‌آوري اعضاي تيم را طوري براي خواننده شرح مي‌دهد كه گويي خواننده هم در كنار اعضاي تيم در هر لحظه حضور دارد و با مشكلات و مسايل آنها از نزديك آشناست. حتي در لحظه صعود بر روي قله هم خواننده خود را از آنها جدا نمي‌داند و همراه تيم است. آرلن بلام زن كوه‌نورد فعالي است كه در بسياري از نقاط دنيا به فعاليت‌هاي كوه‌نوردي دست زده است، از جمله آنها صعود او به علم كوه كشورمان را مي‌توان ذكر كرد.
از جنبه ديگري كه به اين كتاب بايد نگريست مسئله تقويت نيروي اعتماد به نفس در زنان و روحيه همكاري دادن به آنهاست، از اينرو افراد غير كوه‌نورد هم مي‌توانند آنرا مطالعه كنند و از آن لذت ببرند، حتي اگر به كوه پا نگذاشته باشند. اين كتاب از نثر بسيار ساده‌اي برخوردار است و سعي شده كه در ترجمه هم اين مسئله حفظ شود.كتاب در قطع وزيري و 232 صفحه عرضه شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي كتاب اينجا را کلیک کنید

كوه‌نوردي لذت آزادي در اوج بلندي‌ها (در چهار جلد)

نوشته : 40 نفر از كوه‌نوردان آمريكا، ترجمه : رحيم دانايي
اين كتاب جامع‌ترين كتاب كوه‌نوردي دنياست كه از دهه 1950 تاكنون مرجع كوه‌نوردان بسياري در سراسر دنيا بوده است. كتاب هفت بار ويرايش شده است كه ترجمه فارسي آن از روي آخرين ويرايش انگليسي صورت گرفته است. كتاب اصلي به صورت يك جلدي است، اما به دليل مشكلات متعدد (از جمله گران شدن قيمت تك جلدي آن) در ايران به صورت چهار جلد عرضه شده است. كوه‌نوردي لذت آزادي در اوج بلندي‌ها تاكنون به پانزده زبان دنيا ترجمه شده است.

جلد اول : كوه‌نوردي

قيمت 10000 تومان،
در جلد اول كوه‌نوردي لذت آزادي، مسايل عام كوه‌نوردي و خريد تجهيزات، كمپ زدن، حفظ محيط زيست و آمادگي‌هاي جسماني به صورت فصل‌هاي جداگانه قرار دارد. چيز منحصر به فردي كه در اين جلد موجود است، فصل مربوط به مسيريابي و ناوبري است كه به اموري مثل نقشه‌خواني، كار با جي پي اس و قطب نما پرداخته شده است كه در نوع خود در دنيا بي نظير است. اين جلد در قطع وزيري و داراي 216 صفحه مي‌باشد.

 

براي مشاهده صفحات داخلي جلد اول اينجا را كليك كنيد

جلد دوم : سنگ‌نوردي

قيمت 2700 تومان
جلد دوم به كليه مسايل مطرح در سنگ‌نوردي پرداخته است كه در زمينه انتخاب وسايل، گره‌ها، صعود نفر اول، سنگ‌نوردي آزاد، سنگ‌نوردي مصنوعي، فرود، امداد و بسياري از مسايل مهم سنگ‌نوردي را مي‌توانيد به صورت نكته‌هاي ريز و درشت مطالعه كنيد. جلد دوم در قطع وزيري و در 240 صفحه مي‌باشد.

 

 

براي مشاهده صفحات داخلي جلد دوم اينجا را كليك كنيد

توجه : جلد دوم چاپ تمام، لطفاً سفارش ندهید

جلد سوم : حركت و صعود بر روي برف و يخ

قيمت 2500 تومان
جلد سوم در مورد كليه فعاليت‌هايي كه در محيط زمستاني و يخ و برف انجام مي‌شوند فصل‌هاي جامعي دارد. از جمله اين فصل‌ها مي‌توان برنامه‌هاي زمستاني و احتمال وقوع بهمن، راه‌هاي امداد در بهمن، عبور از يخچال‌ها، امداد و نجات در شكاف‌هاي يخچالي، يخ‌نوردي، صعودهاي ميكس و .... را نام برد. اين كتاب داراي 248 صفحه در قطع وزيري مي‌باشد.

 

 

براي مشاهده صفحات داخلي جلد سوم اينجا را كليك كنيد

توجه : جلد سوم چاپ تمام، لطفاً سفارش ندهید

جلد چهارم :‌سرپرستي، امداد و نجات، زمين‌شناسي كوه، آب و هواي كوهستان و....

قيمت : 1800 تومان

اين جلد مطالب متنوع و گوناگوني را در بر مي‌گيرد كه در فصل‌هاي گوناگون عرضه شده‌اند. از جمله فصل‌هاي آن مي‌توان به سرپرستي و مسايل آن، ايمني، امداد كوهستان، زمين‌شناسي كوهستان، هواي كوهستان، دگرديسي و تغييرات برف اشاره كرد. در پايان اين كتاب جداول مخصوص درجه‌بندي سختي صعودهاي سنگ‌نوردي و يخ‌نوردي آورده شده است. در مجموع كتاب كوه‌نوردي لذت آزادي مشتمل بر 27 فصل است كه هر فصل همراه با تصاوير و شكل‌هاي مربوط به خود ترجمه شده است. جلد چهارم در قطع وزيري و در 160 صفحه مي‌باشد.

 

براي مشاهده صفحات داخلي جلد چهارم اينجا را كليك كنيد

توجه : جلد چهارم چاپ تمام، لطفاً سفارش ندهید

پزشكي كوه‌نوردي و ساير ورزش‌هاي درون طبيعت

نوشته : گروهي از پزشكان آمريكا، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 20000 تومان،
اين كتاب يك كتاب جامع پزشكي است و هيچ شباهتي به كتاب‌هاي كمك‌هاي اوليه ندارد. گروهي از پزشكان آمريكا كه خود در ورزش‌هاي درون طبيعت فعاليت مي‌كنند تصميم گرفته‌اند تا كليه مسايل و مشكلات پزشكي كه براي يك كوه‌نورد يا طبيعت‌گرد در نقطه‌اي دور از محيط شهر رخ مي‌دهند را  در اين كتاب جمع‌آوري، و راه‌هاي امداد و كمك رساني‌هاي مربوطه را هم براي خوانندگان شرح دهند. هيچ شكي نيست كه در طبيعت ما يا همراهان ما خواهي نخواهي دچار اختلالي در بدن خود مي شويم. اين اختلال مي‌تواند به صورت سانحه مثل شكستگي يا آتش سوزي و  يا بيماري مثل آپانديس باشد. تنها كاري كه يك گروه در طبيعت براي عضو دچار اختلال خود مي‌تواند انجام بدهد اتكا به دانش افراد خود است و اين كتاب گامي براي بالا بردن اطلاعات افراد علاقه‌مند در اين زمينه و ساير موارد بحران است. اين كتاب در قطع رقعي و در 608 صفحه منتشر شده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

تكنيك‌هاي كوه‌نوردي آلپي براي صعود به ارتفاعات بلند

نوشته : مارك هوستون و كتي كازلي، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت 15000 تومان
مولفين كه خود از راهنمايان با تجربه كوه‌نوردي در كوه‌هاي آمريكا، آمريكاي جنوبي و آلپ هستند در اين كتاب با دقت به مطرح كردن و موشكافي مطالب مورد نياز در زمينه كوه‌نوردي آلپي مي‌پردازند. امروزه روش صعودهاي آلبي از محبوبيت زيادي در بين كوه‌نوردان برخوردار است و در بيشتر صعودهاي خيلي بلند نيز از اين روش استفاده مي‌شود. بنابراين دانستن تكنيك‌ها و ريزه‌كاري‌هاي اين روش صعود براي هر كوه‌نوردي از واجبات است.
نويسندگان در هفت فصل مجزاي اين كتاب درباره كوه‌نورد شدن، محيط كوه، آماده‌سازي و تجهيزات، مسيريابي و ناوبري، سنگ‌نوردي آلپي، برف و يخ، و يخچال‌ها بحث‌ها و نكات زيادي را مطرح مي‌نمايند. اين كتاب داراي سه ضميمه دربارة انجمن‌هاي راهنماي كوهستان، امداد، و سيستم‌هاي درجه‌بندي نيز مي‌باشد. كتاب در قطع وزيري و در 418 صفحه به چاپ رسيده است.

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد

دنياي عمودي غارها

نوشته : آلن واريلد، ترجمه : رحيم دانايي، قيمت همراه با دي وي دي : 12000 تومان

دنياي عمودي غارها يك كتاب كاملاً فني در مورد غارنوردي است. آلن واريلد كه خود از غارنوردان معروف استرالياست در اين كتاب به تفصيل در زمينه غارنوردي فني آموزش و اطلاعات لازم را به خواننده مي‌دهد. او در فصل‌هاي كتاب به تجهيزات شخصي، تجهيزات فني، گره‌ها، اصول اوليه طناب‌گذاري در غار، طناب‌گذاري پيشرفته صعود، فرود، سازماندهي غارنوردي، امداد در غار، و نقشه‌برداري در غار پرداخته است. مطالب كتاب همراه با تصاوير گوناگون و جداول مربوطه براي فهم بهتر هستند. از آنجايي كه اين كتاب كاملاً در مورد مسايل فني غارنوردي بحث مي‌نمايد بنابراين مترجم لازم ديد كه همراه با غارنوردي فني مقداري از زيبايي‌هاي غارها را هم براي خواننده عرضه كند. در نتيجه در دي وي دي همراه اين كتاب فيلمي يك ساعته در مورد غارهاي معروف دنيا وجود دارد كه توسط بي بي سي تهيه شده است. اين فيلم داراي زيرنويس فارسي است. قيمت اين دي وي دي به صورت مجزا 1000 تومان مي‌باشد. كتاب دنياي عمودي غارها در قطع وزيري و در 280 صفحه به چاپ رسيده است

براي مشاهده صفحات داخلي اينجا را كليك كنيد